Dom Gwiazdy Robert Pattinson: Droga od “Zmierzchu” do Kariery Aktorskiej Pełnej Wyborów Artystycznych

Reklama

Robert Pattinson: Droga od “Zmierzchu” do Kariery Aktorskiej Pełnej Wyborów Artystycznych

przez Monika Wrona

Robert Pattinson, brytyjski aktor, który zyskał światową sławę dzięki roli w sagi “Zmierzch”, od lat podbija serca widzów swoim niekonwencjonalnym podejściem do aktorstwa i wyborom artystycznym. Jego kariera, początkowo związana z rolami w popularnych produkcjach, szybko ewoluowała w kierunku bardziej eksperymentalnych i ambitnych projektów.

Pattinson urodził się 13 maja 1986 roku w Londynie. Jego pasja do aktorstwa rozwijała się od wczesnych lat, co skłoniło go do podjęcia nauki w prestiżowej szkole teatralnej. Jego pierwsze kroki na ekranie były związane z rolami w brytyjskich produkcjach telewizyjnych, ale prawdziwą sławę przyniosła mu rola Edwarda Cullena w filmach “Zmierzch”.

Sukces “Zmierzchu” sprawił, że Pattinson stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Jednak zamiast podążać utartą ścieżką komercyjnych blockbusterów, wybrał drogę artystyczną, angażując się w projekty bardziej ryzykowne i wymagające.

Jednym z przełomowych momentów w jego karierze było wystąpienie w filmie “Wysoka stawka” z 2017 roku, w którym zagrał postać kryminalistyczno-psychologicznego thrilleru. Jego niezwykle sugestywna gra została uznana przez krytyków, co otworzyło mu drzwi do kolejnych ambitnych projektów.

Może Ci się spodobać

Reklama