Dom Nauka Po co palić liść laurowy w domu: rada gospodyni

Reklama

Po co palić liść laurowy w domu: rada gospodyni

przez Monika Wrona

Liść laurowy jest jedną z najpopularniejszych przypraw w kuchni i można go znaleźć na półce każdej gospodyni domowej. Jednak jego zastosowanie nie kończy się na poprawie smaku potraw. Liść laurowy jest szeroko stosowany w domu. O tym piszą belnovosti.

Każdy dom ma swoje zapachy. Niektóre z nich pachną perfumami lub kawą, podczas gdy inne pachną domowym jedzeniem lub ciepłym mlekiem. Są jednak domy, które pachną niesamowicie świeżo i czysto. Jednocześnie czujesz się tam bardzo przytulnie, ponieważ nie jest to sztuczny zapach odświeżacza powietrza. Prawdopodobnie w takich domach docenia się zalety liścia laurowego.

Niektórzy znają metodę stosowaną przez starożytnych Greków i Rzymian. Używali oni liścia laurowego nie tylko do gotowania, ale także do oczyszczania pomieszczeń z nieprzyjemnych zapachów i wilgoci. W tym celu podpalali liście laurowe. Podczas tlenia się liścia uwalnia się specyficzny aromat, który może być przydatny w niektórych przypadkach.

Aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Takie traktowanie mieszkania wypełni je świeżością przez długi czas.

Właściwości uspokajające. Tlący się laur jest w stanie uspokoić osobę, zmniejszyć stres i zrelaksować się, co przydaje się, jeśli był to ciężki dzień.

Zmniejsza ból. Laur nie pomoże w przypadku poważnych chorób, ale świetnie poradzi sobie z łagodnym bólem.

Tlący się laur jest w stanie znormalizować stan psychiczny i nawiązać relacje z rodziną.

Jeśli dana osoba zaczęła się dusić, należy podpalić laur, dzięki czemu stan zostanie złagodzony.

Owady nie lubią aromatu laurowego, więc uciekają od niego.

Zwolennicy kultury chińskiej twierdzą, że aromat laurowy pomaga przyciągnąć do domu tylko pozytywne i dobre wiadomości. Ponadto zapach lauru przyciąga do domu dobrobyt, oczyszcza aurę mieszkańców domu z negatywności i eliminuje trudności życiowe.

Jak podpalić laur w domu
– Liście laurowe muszą być koniecznie suche, w przeciwnym razie po prostu się nie spalą. To, ile liści trzeba spalić, zależy od wielkości domu, w którym zostaną podpalone.

– Nad wygodnym pojemnikiem podpal liście zapałkami lub zapalniczką.

– Następnie pojemnik z tlącym się laurem należy przenieść przez wszystkie pomieszczenia w domu, aby aromat rozprzestrzenił się i działał kojąco na wszystkich.

– Jeśli powierzchnia mieszkania jest średniej wielkości, wystarczą dwa liście.

– Liście laurowe są sprzedawane w każdym sklepie za niewielką sumę pieniędzy.

Może Ci się spodobać

Reklama